شعر


مجموعه شعر، انتشارات بوتیمار، 1391بایگانی


جست‌وجو

حقوق

Image: Intuitivmedia
Powered by: Movable Type 3.2
فیلم نسل سوخته

من برای انجام بخشی از پایان‌نامه‌ام نیاز به فیلم «نسل سوخته» ملاقلی پور دارم. خیلی از مراکز فروش فیلم رو رفتم و نداشتن، به سایت‌های فروش فیلم هم سر زدم و نبوده این فیلم، چندتا لینک دانلود هم پیدا کردم اما فایل‌ها همگی مشکل داشتن. کسی هست این فیلم رو داشته باشه؟

بعدنوشت: پیدا شد. ممنون از همکاری‌ و حمایت‌هاتون :)

تحمیق مخاطب

وقتی رادیوی ما ـ رسانه ملی، بدون وجود هیچ کارشناس قابل و مطلعی بحث‌هایی همچون موسیقی زیرزمینی، حق طلاق و... را راه می‌اندازد و از مردم می‌خواهد تماس بگیرند و نظر دهند، بی‌شک نمی‌تواند نتیجه‌ای بیش از «موسیقی زیرزمینی، یعنی موسیقی‌ای که در زیرزمین ساخته می‌شود»، «من خودم موسیقی‌های زیرزمینی رو چندبار گوش دادم، شعرهای بی‌محتوایی دارند» و... داشته باشد. تا آنجا که مجریِ زن، خود نیز در جایگاه کارشناس می‌نشیند و درباره حق طلاق می‌گوید: «به نظرم وقتی زن از ابتدا حرف از طلاق و خواستن آن بزند، نتیجه زندگی چیزی بیش از طلاق نخواهد بود». می‌خواهم بدانم مسئولان، برنامه‌ریزان و نویسندگان رسانه ملی که عده‌ای از آن‌ها، از سر اتفاق کارشناس و کارشناس ارشد ارتباطات هستند، دقیقا چه تصوری از مخاطب‌شان دارند که این مباحث را به خورد آن‌ها می‌دهند؟

و انسان زاده‌ی فراموشی‌ست

هر مرگی که اتفاق می‌افتد، تلنگری‌ست برایم. غرق اندوه و تفکر می‌شوم. به اطرافیانم فکر می‌کنم، به پدرم، مادرم، برادرم، مادربزرگم، دوستانم و... . فکر می‌کنم که ممکن است همین فردا نوبت خودم باشد. فکر می‌کنم وقتم تنگ است و باید از این فرصت با هم بودن استفاده کنم. نکند فردا روزی، نباشم و نباشند و حسرت زمان از دست رفته وبالِ ذهن و زندگی‌ام شود. چند ساعت یا چند روز که می‌گذرد، فراموش می‌کنم قول و قرارهایم را. غرق زندگی روزمره می‌شوم. فکر می‌کنم زندگی ادامه دارد و ما هنوز وقت برای با هم بودن داریم. یادم می‌رود. یادمان می‌رود.


پ.ن. ناصر حجازی هم رفت

در حاشیه همایش «بازنمایی گروه‌های حاشیه‌ای در رسانه‌ها»

1. بالاخره مشخص نشد، منظور از گروه حاشیه‌ای در این همایش چه بوده است؟ اگر زنان وبلاگ‌نویس، روشنفکران و جوانان در جامعه امروز ما گروه‌های حاشیه‌ای باشند، پس جامعه ما جامعه‌ای محقر، فلج و فرسایشی است. من فکر نمی‌کنم دست کم زنان وبلاگ نویس، گروه‌های حاشیه‌ای باشند. اگر سنجش گروه‌های حاشیه‌ای با در اختیار داشتن قدرت و صدایی برای حرف زدن معنا می‌یابد، حداقل با در نظر گرفتن زمینه، زنان در فضای مجازی می‌توانند به طور وسیعی سخن بگویند.
2. دکتر کاظمی به نکته دقیق و موجزی اشاره کرده‌اند: «بازنمایی نظریه نیست». تا به حال چند مقاله و پایان‌نامه دیده‌ام که موضوع بازنمایی داشته‌اند و نظریه‌شان هم بازنمایی بوده است.