شعر


مجموعه شعر، انتشارات بوتیمار، 1391بایگانی


جست‌وجو

حقوق

Image: Intuitivmedia
Powered by: Movable Type 3.2
« ... | Main | هزارتوی بیست و نهم »

July 1, 2008 09:06 AM
اندیشه رسانه منتشر شد

چهارمین شماره از ماهنامه «اندیشه رسانه»، ضمیمه اطلاع‌رسانی فصلنامه رادیو تلویزیون، منتشر شد. این نشریه بر مبانی فلسفی و جامعه‌شناختی حوزه ارتباطات و رسانه متمرکز است و در هر شماره از آن، گزارش‌ها و مطالب خبری و تحلیلی این حوزه ارائه می‌شود. مطالب هر شماره به گزارش‌هایی از مقالات و یادداشت‌های مهم و معتبری که در ماه گذشته منتشر شده‌اند، معرفی دانشگاه‌ها‌، کتاب‌ها،‌ کنفرانس‌ها و نشریه‌های عرصه ارتباطات اختصاص دارد. در شماره چهارم اندیشه رسانه به مقالات «چالش‌های اخلاقی جامعه اطلاعاتی در قرن بیست و یکم»، «سوپ اپرا، تماشاگران و محدوده‌های گونه»، «تجربه تلویزیون عمومی» پرداخته شده است.
گردانندگان نشریه برآنند تا زمینه‌ای را برای آشنایی با مباحث و نگرش‌های انتقادی درباره ارتباطات و رسانه، مباحث نظری، برنامه‌های پژوهشی، قواعد و اصول اخلاقی و نگرش‌های فرهنگی فراهم آورند. ماهنامه اندیشه رسانه، در قالب 32 صفحه، در قطعی نامتعارف و با مدیر مسئولی دکتر حسن حسینی رئیس دانشکده صدا و سیما منتشر می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه آن با شماره تلفن 22014652 تماس بگیرند.

فایل‌های پی‌دی‌اف اندیشه رسانه:
اندیشه رسانه 1
اندیشه رسانه 2
اندیشه رسانه 3
اندیشه رسانه 4
نظرها:

مطالب شما را خواندم خوب بود
***
بهار:
ممنون


Posted by: homan - AHWAZ on July 1, 2008 10:28 AM


سلام.
چرا در کشورهای پیشرفته کیوسک های روزنامه فروشی مملو از روزنامه و مجلات معتبر جهانی (عمدتا از کشور های دیگر) هست و چند روزنامه و مجله ی معروف همون کشور ؟
اما رو پیش خون روزنامه فروشی های خودمون هزاران روزنامه ،هفته نامه ، دو هفته نامه ، ماه نامه ، فصل نامه ، سال نامه ، ضمیمه ی رایگان و .... یافت می شه که همه و همه داخلین و هر کدوم به قشر و گروه و حزب خاصی اختصاص داره . اما به ندرت می شه روزنامه یا مجله ای جهانی رو پیدا کرد .
این همه روزنامه و مجله ی داخلی که هر روز بر تعدادشون افزوده می شه واقعا مفیده ؟ هر کس نظر خودشو داره و قصد ندارم عقایدمو به کسی تحمیل کنم . فقط می خوام به درست یا غلط بودن عقایدم پی ببرم .چون من که فکر نمی کنم با این همه روزنامه و مجله ی تکراری و عمدتا بی محتوا بشه فرهنگ عمومی رو بالا برد .
ضمنا خانم بهار به نوشته ی شما توهین نشه ، حرفامو کلی گفتم . مدتی بود ذهنمو مغشوش کرده بود و به بهانه ی این مطلب خواستم به جواب قانع کننده ای برسم .
شاد و موفق باشید ...
***
بهار:
نمی دانم این مقایسه شما بر چه اساسی صورت گرفته اما در کشورهای بزرگ هم اینطور نیست که فقط تعداد کمی روزنامه همان کشور باشد. بسیاری از کشورها که درشان آزادی بیان هست روزنامه های فراوان با تیراژ فراوان دارند. برای ورود روزنامه های خارجی هم یک سری قوانین و قواعد ویژه دارند مثلا در کشور فرانسه یک سری قوانین ویژه بر بعضی از مطبوعاتشان دارند مثل مطبوعات کودک و نوجوان و نشریات خارجی هم یکی از آنهاست که بسیار هم رویشان کنترل میشود ولی آن بسیار کنترل با این بسیار کنترل در ایران خیلی خیلی فرق دارد. این را هم راست می گویید که نشریات کشورهای دیگر در ایران کم است. توی همین تهران هم جاهای خاصی و از کیوسک های خاصی می شود پیدایشان کرد.
شما هم موفق باشبد. :)


Posted by: روزگار قوامی on July 1, 2008 01:15 PM


راستش زیاد مطمئن نبودم از گفتم به همین دلیل از شما پرسیدم . ولی در کل فکر نمی کنم این همه روزنامه و مجله ی داخلی مشکلی رو حل کنه .ممنون از راهنماییتون .
موفق و شاد باشید ...
***
بهار:
شما توقع دارید در این محیط روزنامه ها چه مشکلی را حل کنند؟ به نظرم هر چیزی رو باید با توجه به زمینه ای که در اون رشد و زندگی می کنه نقد کرد.


Posted by: روزگار قوامی on July 3, 2008 04:32 PM


سلام بهار عزیز
من از لینک هایی که گذاشتی نمی تونم استفاده کنم.
راه دیگه ای برای دانلود این شماره ها وجود داره؟
مرسی
***
بهار:
سلام
من الان امتحان کردم و شد.
بگذارید ببینم می توانم برایتان میل کنم. :)


Posted by: سیاوش on July 6, 2008 03:53 PM


ممنون
به من یکی که لطف بزرگی کردید.
***
بهار:
خواهش می کنم. امیدوارم مفید باشد.


Posted by: ThirdMan on July 8, 2008 12:07 AM


ارسال نظر:

Name:


Email:


Website:


Comment:Remember info?