شعر


مجموعه شعر، انتشارات بوتیمار، 1391بایگانی


جست‌وجو

حقوق

Image: Intuitivmedia
Powered by: Movable Type 3.2
« کات | Main | تیتر بمباران می‌کند »

January 16, 2007 05:34 PM
ویولنسل

این روزها به طرز عجیبی، عطشی شدید به ویولنسل پیدا کرده‌ام. سازی که لطافت ویولن را ندارد اما پر از ابهت است و باصلابت. این روزها صدایش برایم پر از رعشه‌ی زخمه است، پر از شیدایی مدام و پر از دلبستگی.
کسی آهنگی سراغ دارد از درخشش، خودنمایی و زیبایی‌اش ؟!
نظرها:

این ابهت ناخود آگاه به ذهن تمام کسانی که به ویلن سل فکر می کنند القا می شود.


Posted by: علی حیدری on January 16, 2007 09:13 PM


اگر خودت ویلن سل می‌ِزنی که چه خوب ولی اگر نه پیشنهاد می کنم فیلم هیلاری و جکی رو ببینی.البته نمی دونم اوضاع روحیت چه طوره چون فضای فیلم بسیار غمگین هست ولی زیبا و آرامش بخش.
***
بهار:
ممنونم. به خاطر آرامش و زیبایی اش حتماً می بینمش. :)


Posted by: fanttazio on January 17, 2007 08:44 AM


سلام.من با اینکه طلبه ام و هیچ تخصصی در زمینه ی موسیقی جز گوشیدن به سبک حوزه ای ندارم مطالبتان را خواندم و استفاده کردم.دلتان شاد.
***
بهار:
ممنونم :)


Posted by: علیرضا on January 17, 2007 11:33 AM


بهار جان. گشتم میان کاستهایم که درست و حسابی اطلاعاتش را بدهم اما پیدایش نکردم. اما گمانم همین قدر که بدانی اسم آلبومش نغمه های سکوت است و یک خانم خارجی آشنا با فرهنگ ایران کارش کرده کافی است.
حرف ندارند آهنگها، و آن غم و سنگینی خاصشان.
***
بهار:
آذین عزیز. ممنونم از لطف و توجهت. حتماً میروم دنبالش. :)


Posted by: آذین on January 21, 2007 07:04 PM


واقعا صدای‌اش سحرانگیز است. و چقدر با تعبیرهایتان درباره‌ی صدای دل‌انگیزش موافقم. راست‌اش آن‌روز که این پست‌تان راخواندم کلی فکری شدم که کدام یکی از کارهائی که شنیده‌ام بیشتر از همه این "درخشش، خودنمایی و زیبایی‌" را دارد، تا امروز ذهن‌ام درگیرش بود. تا اینکه بعدازظهر مجموعه‌ای از قطعات برای ویلنسل از آهنگسازی روس به نام میاسکوفسکی گرفتم و راست‌اش تا شنیدم، یاد این پست شما افتادم. پیشنهاد می‌کنم این مجموعه را بشنوید. یک کنسرتو ویلنسل است و دو سونات برای ویلنسل. از کارهائی هم هست که آرشیو بانگ پخش کرده و راحت گیر می‌آید (در نشر پنجره. نشانی سایت بانگ را هم آخر کامنت می‌گذارم برایتان که به هم نریزد). واقعا صدائی که از ویلنسل گرفته محشر است.
یک کار دیگر هم همین الآن یادم افتاد (آن هم در آرشیو بانگ هست) از کارهای گرجی‌یف، که برای پیانو ویلنسل است به نام "ترنم عشق و نیایش" که بعضی قطعات‌اش آدم را سحر می‌کنند.
(سوئیت ویلنسل‌های باخ هم که به‌جرات می‌توانم بگویم بهترین قطعاتی است که برای ویلنسل شنیده‌ام) / (چه پیشنهاد طولانی‌ای شد!!! P: )
راستی! آن آلبومی هم که در کامنت‌ها یکی از دوستان گفته‌اند (نغمه‌های سکوت)، کار "آندره‌آ باوئر" است و هرمس هم منتشرش کرده.
سرخوش باشید و پیروز امیدوارم.
نشانی وبسایت بانگ:
http://www.bangclassical.somee.com/home.html


Posted by: ساسان م. ک. عاصی on February 2, 2007 12:18 AM


راستی! یک‌ خرده پیشنهاد دیگر!!!
وکالایز این مجموعه را هم پیشنهاد می‌کنم امتحان کنید

http://nikray.blogfa.com/post-166.aspx

شاد باشید امیدوارم
***
بهار:
به به!
چه سرخوش شدم از این همه پیشنهاد. واقعاً ممنونم. :)


Posted by: ساسان م. ک. عاصی on February 2, 2007 12:21 AM


"کنسرتو قو اثر سن سانس" رو پیشنهاد می کنم. این کنسرتو از مجموعه کارناوال حیوانات اونه. واقعا" ارامش بخش و پراز انرزیه. "کنسرتو در رمینور ساخته ی ویوالدی "رو هم خیلی دوست دا رم. امیدوارم که از این دو قطعه لذت ببری...
***
بهار:
ممنونم. حتماً گوش میدم :)


Posted by: محمد on March 28, 2007 04:57 AM


سلام،
پيشنهاد مي كنم سونات هاي ويولونسل و پيانوي بتهوون رو گوش كنيد كه بانگ دو اجراي خوب از آن ها دارد: يكي با اجراي پير فورنيه و ويلهلم كمپفkempff و يكي با اجراي روستروپوويچ و ريختر كه اين يكي تصويري است و بسيار فوق العاده( روستروپوويچ غول ويولنسل است) كنسرتو هاي ويولنسل هم زيباست و براي مقايسه ي هم زمان صداي ويولن و ويولنسل، مي تونيد دوبل كنسرتوي برامس Double concerto for violin & cello رو گوش بديد كه اجرا هاي بسيار خوبي رو مي تونيد توي شهر كتاب ابن سينا يا اگر مايه داريد! توي شهر كتاب با هنر ( با سي دي اصل) پيدا كنيد.
***
بهار:
مرسی. چه پیشنهادهای خوبی. حتمن اقدام می کنم برای خریدشان. :)


Posted by: راميار on April 4, 2008 12:23 AM


ارسال نظر:

Name:


Email:


Website:


Comment:Remember info?