شعر


مجموعه شعر، انتشارات بوتیمار، 1391بایگانی


جست‌وجو

حقوق

Image: Intuitivmedia
Powered by: Movable Type 3.2
« چشمان‌اش | Main | خوانش نویسنده و خواننده در متن »

September 1, 2006 02:18 AM
های‌لایت ِ ایسنا

رامین جهانبگلو آزاد شد. او برای اینکه از شر سوالات خبرنگاران آسوده شود، «غیرمنتظره» در محل خبرگزاری دانشجویان ایران حاضر می‌شود و درخواست گفت‌وگویی آزاد می‌کند. حالا چرا به آنجا؟ خب، برای اینکه ایسنا در نشر مطالب، «صادقانه» عمل می‌کند و «متعلق به قشر روشنفکری است». اصلاً «مگر ما چند خبرگزاری داریم؟» خب باید هم به ایسنا مراجعه کرد.

عبارت‌های اولیه‌ی خبری که اینقدر مهم است و حداقل در فضای مجازی طرفداران زیادی دارد، با بزرگنمایی‌ ایسنا شروع می‌شود و نه با لید مهمی از بیان واضح و درست دستگیری جهانبگلو. باز هم بلافاصله پس از این عبارات، دموکراسی‌خواهی ایسنا با «آیا بهتر نیست اين گفت‌وگو در روزهاي آتي، با فرصت و مجال بهتر و با حضور خبرنگاران ديگر رسانه‌ها انجام شود» نمایان می‌شود. از آن گذشته، خبرنگار ایسنا با گفتن «همين الان كه با هم صحبت مي‌كنيم ظاهرا سايتي نوشته است كه با توجه به اين‌كه گفته شده قرار است اعترافات جهانبگلو از تلويزيون دولتي پخش شود، اين نگراني وجود دارد كه وي با رفتن به خبرگزاري ايسنا قصد دارد بخشي از اعترافات خود را در ايسنا بيان كند.» اهمیت بالا و والای ایسنا را گوشزد می‌کند.

در تنظیم خبر، بعضی از جمله‌ها مدام تکرار شده، جمله‌های زائد حذف نشده، تک جمله‌ای‌ها توی ذوق می‌زند و به نظر می‌رسد هرچه گفت‌وگو به پایان نزدیک شده، خبرنگار وقت و حوصله‌ی کمتری در تنظیم‌اش گذاشته است. بیان نوع و نحوه‌ی ارتباط جهانبگلو با کشورهای دیگر خوب تنظیم نشده و با آوردن جمله‌های تکراری مخاطب را گیج کرده است. این تنظیم ضعیف، نه تنها جهانبگلو را آسوده نکرده بلکه حاشیه و شایعه‌پراکنی‌ها را بیشتر و بیشتر می‌کند، زیرا مخاطب به درستی تفهیم نشده است.

مرتبط:
. آزادی مشروط جهانبگلو
. سازمان‌های غیردولتی به گوش باشید
. رامین جهانبگلو سنت اعتراف‌گیری حاکمیت
نظرها:

برای اطلاعات بیشتر در تحلیل خبر آزادی جهانبلگو به رادیو زمانه مراجعه کنید


Posted by: مجید on September 2, 2006 10:50 AM


سلام. اين بار نيومدم كامنت بذارم كه بهم لينك بديد!! اومدم تبريك بگم آزادي رامين عزيز رو كه افتخار داشتم دقايقي بعد آزاديش، بهش تبريك بگم
پست آخرم رو بخونيد (بهتون پيشنهاد مي‌دم!!)


Posted by: سيد ايمان (كوروش) ضيابري on September 2, 2006 11:50 AM


too short to comment on.


Posted by: Rasoul Namazi on September 2, 2006 11:22 PM


نه واقعا مثل بقيه كارها اطلاع رساني درستي نداشت. از ماست كه بر ماست


Posted by: ghajar on September 8, 2006 10:52 AM


ارسال نظر:

Name:


Email:


Website:


Comment:Remember info?