شعر


مجموعه شعر، انتشارات بوتیمار، 1391بایگانی


جست‌وجو

حقوق

Image: Intuitivmedia
Powered by: Movable Type 3.2
« عرصه عمومی و رویکرد استراتژیک | Main | سبز و سفید و قرمز »

July 6, 2006 09:34 PM
دوجنسیتی‌ها عامل ناامنی نیستند

1
آنا، دوستم، تعریف می‌کرد روزی که برای خرید عروسی رفته بودند، دیده _ گوشه‌ی یک پاساژ جایی که زیاد در معرض دید نبوده_ دو تاپسر به سرعت آرایش غلیظی می‌کنند، از وسیله‌ای برای برجستگی سینه‌شان استفاده کرده و لباس دخترانه به تن می‌کنند و می‌روند. وقتی به اینجا رسید، من فکر کردم حتماً آنها دوجنسیتی یا همجنس‌گرا بودن. آنا، این موقع حس ژورنالیستی‌اش گل می‌کنه و با شوهرش دنبال‌شون رو تا دادن خبر به 110 و غیره می‌گیرند و می‌فهمند که آنها پسر هستند. پسرهای واقعی و نه دوجنسی که برای پیدا کردن طعمه کنار خیابان می‌ایستند و راننده هم به هوای دختر آنها را سوار می‌کند و بعد در یک فرصت مقتضی از راننده به روش‌های مختلف اخاذی می‌کنند.
رانندگانی که به دنبال طعمه هستند حواس‌شان باشد خودشان طعمه نشوند. یادتان باشد این افراد دوجنسی نیستند، این راه جدید اخاذی است.


2
فؤاد، در یادداشتی از برخورد مردم با یک فرد دوجنسیتی، در میدان ونک گفته: «جماعتی جمع شده بودند و او را هو می‌کردند و مسخره و الفاظ رکیک به کار می‌بردند جمعیتی حدود۱۰۰ ۲۰۰ نفری می‌شدند در آن وقت شب! و او هم خشمناک فحش می‌داد و سنگ می‌زد. ماشین نظامی آمد روی درش نوشته بود دژبان مرکز! اما هیچ کاری نکرد و تنها نظاره‌ای کردند و لبخندی زدند و رفتند. یک آقا ۲۵ ۲۶ ساله در تلاش بود که با ۱۱۰ تماس بگیرد اما موبایلش آنتن نمی‌داد. من بهت‌زده به این جماعت که همچنان مشغول هو کردن و مسخره کردن بودند نگاه می‌کردم. پژو ای ایستاد تا فرد بی‌چاره را سوار کند اما جماعت که سوژه تفریح شبانه و خالی کردن عقده‌های حقارت و جنسی خود را به این راحتی ها نمی‌خواستند از دست بدهند بر سر پژو سوار بی‌چاره ریختند و ...»


3
سردار طلایی حضور دوجنسيتي‌ها را در سطح شهر و برخي پارك‌هاي تهران یکی از عوامل ناامنی می‌داند و معتقد است كه بايد راهكارهايي براي ساماندهي اين افراد اتخاذ شود.
چرا این افراد یکی از عوامل «ناامنی» هستند، این‌ها ایجاد ناامنی می‌کنند یا پلیس ما نمی‌تواند برای آنها امنیت ایجاد کند؟ منظور از ساماندهی چیست؟ مگر این افراد بزهکار، معتاد و چیزهایی از این دست هستند و چه راهکاری می‌خواهند در پیش بگیرند، نکند هم‌چون طرح جمع آوری متکدیان باشد؟


4
هرمافروديسم نوعی تغییرشکل است كه در دوران تكامل جنين به‌وجود مي‌آيد و باعث تغييرات هورموني، جنسي و گاهي تغييرات ژنتيك و كروموزومي می‌شود. توجه داشته باشید که دوجنسیتی نوعی بیماری است، همان‌طور که شخصی نارسایی قلبی یا بیماری کلیوی دارد. دوجنسی‌ها با هم‌جنس‌گراها فرق دارند. حالا که در ایران عمل‌های جراحی دوجنسیتی‌ها پیشرفت داشته، بهتر است به آموزش مردم و فرهنگ‌سازی بپردازیم، صدا و سیما، مطبوعات و دستگاه‌هایی از این قبیل نقش چشمگیری در ارائه اطلاعات و فرهنگ‌سازی دارند.
دارم گزارشی در مورد دوجنسیتی‌ها می‌نویسم. به نتایج جالب توجهی رسیده‌ام، برای این‌که گزارش‌ام نسوزد فعلاً به همین‌قدر بسنده می‌کنم. اما به زودی اینجا می‌گذارم‌اش.
نظرها:

اصلا نمی دونستم بیماری حساب میشه ... و اینکه تا حالا برخوردی نداشتم ... ولی خودمونیما !!! عجب چیز مزخرفیه !


Posted by: فربد on July 7, 2006 12:17 AM


jalebe age oun ranandehaei ke be donbale to'man inja ro bekhoonan! i


Posted by: moostive on July 7, 2006 05:43 AM


آره این بیچاره ها هم مثل بقیه اقلیت ها مشکل دارن تو ایران حتی بیشتر از بقیه


Posted by: reza on July 7, 2006 11:47 AM


بهار جان! اولا بابت لینک دادن به من ممنون!
دوما به نظرم باید از حقوق تمام اقلیت ها خصوصا اقلیت هایی که به قول خودت بیمار هستند دفاع کرد.
سوما اگر اطلاعات کامل تری در این زمینه داری بهم بده برام مهم و جالب شده این داستان بعد اون شب که اون وضع مسخره و وحشتناک را دیدم!
***
بهار:
اولاً خواهش می کنم
دوماً بله من هم قبول دارم و دارم تلاش هایی در این زمینه می کنم
سوماً چشم در اولین فرصت برایت می فرستم. :)


Posted by: فواد on July 7, 2006 07:48 PM


مرسي بهار عزيزم از تبريكت


Posted by: هما on July 9, 2006 10:34 PM


سلام. وب جالبي داريد. اين جمع قبل از اينكه بيمار باشند مثل من و شما و بقيه انسانند و مثل ما حق زندگي دارند. ولي متاسفانه منصفانه و انساني باهاشون برخورد نميشه. اينها هم از قربانيان فقر انسانيت هستند و مشتي از خروارها.
اگه اجازه بدين من آدرستون رو تو وبلاگم لينك بدم.


Posted by: marjan namazi on July 11, 2006 02:20 AM


harf base bayad amal kard
shayad ham bra amal dir shode: hanooz ..............nafahmidi inja irane

be man sar bezan.


Posted by: mahdi-j on July 11, 2006 03:06 PM


متاسفانه از این دست مسائل در ایران زیاد داریم به دلیل جو مذهبی و سنتی حاکم بر رفتار مردم..و البته در ایگونه موارد مقصر اصلی دولت است که از این انسانها حمایت نمیکنه!!
اگر انجمن حمایت از افراد ترانس سکسوال (دو جنسی) یا افراد هموسکسوال(همجنسگرا) وجود داشت حتی در صورت مسخره کردن عده ای کوتاه فکر و بی فرهنگ این افراد امنیت داشتند و میتونستند شکایت کنند نه اینکه مامورین پلیس با بیتفاوتی از کنارشون رد شن!


Posted by: keyhan on July 12, 2006 03:48 PM


سلام من هم کاملا این افراد رو درک می کنم و خیلی دوست دارم هر کاری از دستم بر میاد انجام بدم


Posted by: nosrat on November 9, 2008 10:20 AM


منتظر گزارشتون هستم . حتما اینجا هم بزارید تا ما هم استفاده کنیم .
***
بهار:
گزارش رو خیلی وقته پیش نوشتم. یعنی گمونم 2-3 سالی هست. :)


Posted by: rasool on February 18, 2009 08:18 PM


ارسال نظر:

Name:


Email:


Website:


Comment:Remember info?