شعر


مجموعه شعر، انتشارات بوتیمار، 1391بایگانی


جست‌وجو

حقوق

Image: Intuitivmedia
Powered by: Movable Type 3.2
« ... | Main | افکارعمومی، در صحنه اما ناآگاه »

February 26, 2006 01:47 AM
رکود نسبی فعالیت انجمن‌های دانشجویی

وجود تشکل‌های مختلف با عقاید متفاوت در دانشگاه امری بدیهی است اما آنچه که امروزه در این میان به چشم می‌خورد این است که به دلیل رسوخ بی‌اعتمادی و سردرگمی، دانشجویان نسبت به گذشته گرایش کمتری برای حضور در فعالیت‌های سیاسی دارند. به جز آن عملکرد گروه‌هایی همچون دفتر تحکیم وحدت و یا انجمن‌های اسلامی که سابقه‌ی بیشتری در دانشگاه دارند چگونه است. عده‌ای در این گروه‌ها وقت بسیار زیادی صرف می‌کنند و برای حفظ مجموعه تلاش می‌کنند و عده‌ای دیگر در جهت مخالف آنها حرکت می‌کنند، اگر کمی عمیق‌تر بنگریم، سطحی‌نگری، پارادوکس‌های تشکیلاتی و ضعف ساختاری انجمن‌های دانشجویی اجازه‌ی فعالیت منسجم و دنباله‌دار را از دانشجویان گرفته و نهایتاً منجر به انشعاب شده و یا حیات آن‌ها با مشتی شعارهای آرمان‌گرایانه ادامه پیدا می‌کند.
با نگاهی به فعالیت‌ها و تحصن‌ها متوجه می‌شویم که چند دسته‌گی و نبود انسجام در آن موج می‌زند. افراط و تفریط و جو‌گیری عده‌ای متعصب، رایزنی‌های درون‌گروهی و خط‌مشی هدایت‌نشده سبب می‌شود که کنش دانشجویان فقط از دو منظر اثبات شود: تردید یا تماشا.


پ.ن.1. با گذشت یک هفته از برگزاری تحصن دانشجویان دانشکده‌مان، همچنان موقعیت دکتر نمکدوست به قطعیت از سوی مسئولان دانشگاه علامه اعلام نشده است.
پ.ن.2. یک توهین‌نامه علیه دکتر نمکدوست
پ.ن.3. نشریه علیه دکتر نمکدوست
نظرها:

hamin neshoon mide ke tahassone daneshjooyane daneshkadatoon ba'es shode ta hala hokme ekhraje ghat'i ye nemidoonam ofte semate ishoon be ta'ghib oftade!


Posted by: mrsv on February 26, 2006 07:55 AM


همه جا همینه. انجمن ها بین خود دانشجوها مقبولیت ندارند و همین از برندگی و قدرت را ازشون گرفته


Posted by: reza on February 26, 2006 04:57 PM


بهار جان در مورد پی‌نوشتت باید بگم که مثل این‌که دیروز علیه نمکدوست تجمعی توی دانشکده بر پا شده. شنیدم حتی توی نماز جمعه علیه نمکدوست چیزهایی گفتن وحتی شب نامه اون طوری که می‌دونی مرسوم اونا هست!پخش شده.


Posted by: الناز on February 27, 2006 04:53 AM


بهار جان، مسأله فقط مختص به دانشجویان نیست و همگانی ست، منتها به خاطر مسائل خاصی که اخیراً در مورد تصفیه استادان دانشگاه ها پیش آمده دانشجوها بیشتر از قبل زیر ذره بین هستند. به هر حال شرایط فعلی توجیهی نداره چون همیشه قشر دانشجو قشر فرهنگ ساز و پیشرو دانسته میشده در حالیکه انگار تازگی موضوع برعکس شده.


Posted by: آزاده on March 2, 2006 10:34 AM


ارسال نظر:

Name:


Email:


Website:


Comment:Remember info?