شعر


مجموعه شعر، انتشارات بوتیمار، 1391بایگانی


جست‌وجو

حقوق

Image: Intuitivmedia
Powered by: Movable Type 3.2
« خانه هنرمندان امروز با دولوز و گلستان | Main | پژوهش سیاست‌گذاری فرهنگی و هویت موسیقایی در عصر جهانی شدن »

November 10, 2005 11:28 AM
تنبیهِ عشقی

دکتر شهابی می گفتن طی تحقیقی که در مورد روابط بین زن و شوهر و تجاوز فیزیکی در شهرهای جنوب ایران صورت گرفته، مشخص شده که زن‌ها به شدت معتقدند اگر شوهران‌شان آنها را کتک نزنند نشان دهنده‌ی بی توجهی آنهاست. در واقع طبق روابط عاشقانه اینطور می‌شود گفت که: اگر شوهر ما را کتک نزند یعنی کتک‌هایش را به زن دیگری می زند. تجاوز فیزیکی شوهر به زن مساوی است با محبت، علاقه و عشق او.
یکی از دوستانم که از همان شهرهای جنوبی‌ست می‌گفت حتا در شهرهای بزرگ جنوب ایران نظام قبیله‌ای به شکل پنهان وجود دارد و زن‌ها محکوم به اطاعت از مردان و دستورات‌شان هستند و حتا گاهی سرپیچی از دستورات، مساوی با مرگ آنهاست.
نظرها:

haha, that's funny, vali fek mikonam oun doostet hichvaght too oun shahraye jonoobi zendegi nakarde va chizi ke behet goftaro faghat shenide...shayad ham ye sri shahraye khas too jonoob hastand ke ma azeshoon nemidoonim ya
kam midoonim
http://moostive.blogspot.com/2005/11/now-i-draw-nadja.html


Posted by: m rsv on November 10, 2005 01:28 PM


موافقم. در غرب ایران هم چنین مواردی گزارش شده است. خشونت به شکل کتک زدن همسر معرف علاقه ی شوهر تلقی می شود. در مورد تجاوز در حریم زناشویی هم همان که اعمال رابطه ی جنسی بدون تمایل متقابل صورت بگیرد مصداق آن است. در ضمن خانم بهار، بابت لطفتان متشکرم.


Posted by: احمدنیا on November 11, 2005 09:24 PM


ارسال نظر:

Name:


Email:


Website:


Comment:Remember info?