شعر


مجموعه شعر، انتشارات بوتیمار، 1391بایگانی


جست‌وجو

حقوق

Image: Intuitivmedia
Powered by: Movable Type 3.2
« «پیر بوردیو» در خانه‌ی هنرمندان | Main | یک عصر ِ تنهایی در پس‌زمینه‌ی Judgement »

November 5, 2005 10:06 PM
روش تحقیق و کافی‌شاپ‌نشینی

برای درس روش تحقیق، موضوع «بررسی عوامل مرتبط با کافی‌شاپ‌نشینی در جوانان تهرانی» را انتخاب کرده‌ام، که در حوزه‌های جامعه‌شناسی جوانان، جامعه‌شناسی اوقات فراغت، جامعه‌شناسی مصرف، جامعه‌شناسی شهری و مطالعات فرهنگی (فرهنگ شهری و تجدد و تحول فرهنگی) مورد بررسی قرار می‌گیرد و علاوه بر این‌ها باید مقایسه‌ای هم بین کافی‌شاپ‌نشینی و قهوه‌خانه‌نشینی انجام دهم. در این مورد تحقیق‌های زیادی وجود ندارد (فقط چند مقاله و به صورت گذرا) در نتیجه برای پیدا کردن متغیرها لازم است مصاحبه‌ای با جوانان کافی‌شاپ‌نشین صورت گیرد.
ممنون می‌شوم مطالب موثقی را که _ در ایران و کشورهای دیگر _ در رابطه با این موضوع _ یا موارد مشابه آن، مثلاً رستوران، پاساژ (البته در این مورد آقای عباس کاظمی در مورد مرکز خرید گیشا تحقیقی انجام داده‌اند.) _ نوشته شده، معرفی کنید و البته به چند نفر هم برای مصاحبه احتیاج دارم!
نظرها:

موضوع بدیع و مفرحیه .
اگه اشتباه نکنم خانم آزاده اکبری در وبلاگش یه سری مطالب جالبی داره درباره کافی و رستوران های تهران . علاوه بر اینکه دانشجوی علامه هم هست و برای مصاحبه احتمالا نفر زیاد دارن :) .
موفق باشی


Posted by: hoda on November 5, 2005 10:36 PM


بهتره خودت و دوستات رو جزو مصاحبه شوندگان بذاری!


Posted by: مریم on November 5, 2005 11:00 PM


روش تحقیق در هر رشته و گرایشی برای کاربردی است که در همان رشته باید داشته باشیم!!!
کاش در رشته خودتون موضوعی رو انتخاب می کردین.


Posted by: amir on November 5, 2005 11:09 PM


مصاحبه رو از دوستان نزدیکت شروع نکن، اول غریبه ها بعد دوستان دوباره غریبه ها


Posted by: آزاده on November 6, 2005 07:53 AM


یه مورد فوق‌العاده برات دارم. بکی از همکارهامه که بیشتر کافی‌شاپ‌های تهران پاتوقشه، علاوه بر اون مدت‌ها اون‌طرف آب زندگی کرده، با خیلی از کافی‌شاپ‌های اون‌طرف آشناست؛ و حتی مدتی توی کافی‌شاپی - گمونم تو نیوزیلند- کار می‌کرده!! خیلی هم باسواده. با هم آشناتون می‌کنم. بذار بهش می‌گم و حتما خبرت می‌کنم.


Posted by: فاطمه on November 6, 2005 11:36 AM


سلام
موضوع خوبیه، البته اگر تحت تاثیر فراوانی به این نتیجه نرسیده باشی و در واقع پروبلمتیکت شده باشه.
متاسفانه چون مبنای کارت پیمایشه احتمالا به نتیجه مطلوب نمی رسی چون موضوع در زمینه زندگی روزمره و روش شناسی مردمنگارانه باید مطرح بشه و بنابراین مشاهده مشارکتی بهترین روشه.
چون من برای روش تحقیق دوره کارشناسی یه کار شکسته بسته در این زمینه انجام دادم بهت پیشنهاد می کنم بین خود کافی شاپ ها هم تمایز قائل بشی. مثلا کافی شاپ هایی که وجه روشنفکری دارن و کافی شاپ هایی که منطقه امن محسوب می شن. وقتی الگوهای رفتاری رو توی گونه های مختلف بررسی کنی تفاوت های معنادار فاحشی رو درک می کنی که ممکنه کل مسیر تحقیقت رو تغییر بده.
به هر حال ایمیلم رو گذاشتم.


Posted by: سعید on November 7, 2005 01:40 AM


خیلی موضوع خوبیه. البته من شخصا از این کافی شاپ ها و کافی شاپ نشینی دل خوشی ندارم ولی یه نفرو می شناسم که همیشه یه پاش تو کافی شاپه! خودتم می شناسیش. از اون بپرس.


Posted by: مهدیه on November 7, 2005 07:10 AM


سلام. یک مقاله قابل توجه اما کوتاه در این مورد در شماره اخیر "اندیشه ایرانشهر" شماره 3 ویژه فضاهای عمومی نوشته آتوسا افشین نوید چاپ شده است. متاسفانه مجله فعلا در دسترسم نیست که عنوان مقاله را برایتان بنویسم. موفق باشید.


Posted by: Second Self on November 9, 2005 01:46 AM


عزیزم فکر می کنی نمونه ای بهتر از من پیدا می کنی؟ :)))


Posted by: shaghayegh on November 9, 2005 01:55 PM


سلام. بد نیست به وبلاگ من سری بزنید


Posted by: عباس کاظمی on July 30, 2006 03:19 PM


سلام
خیلی برای من جالبه چون موضوع شما دقیقا موضوع پایان نامه فوق لیسانس منه . شاید بتونیم با هم بهتر کار کنیم من دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی هستم . اگر دوست داشتین به من ایمیل بزنین. موفق باشید


Posted by: مریم on December 1, 2006 01:42 AM


ارسال نظر:

Name:


Email:


Website:


Comment:Remember info?